Szánjuk-bánjuk, hogy ilyen régen írtunk. Ám mielőtt haragotok hullámai összecsapnának a fejünk felett, olvassatok tovább. Ha ezt megteszitek, találtok egy ínycsiklandó sertéshúsból készült étket, melyet nagy örömmel ajánlok Nektek elkészítésre, és fogyasztásra!
Hozzávalók:
-1 kg sertéscomb
-2 fej vöröshagyma
-3 gerezd fokhagyma
-2 db paradicsom
-1 db paprika
-3 dl tejföl
-Kb. 2 evőkanál finomliszt a habaráshoz
-Fél kg tarhonya
A sertéscombot kockára vágjuk, rövid ideig vízbe áztatjuk, leszűrjük. A vöröshagymát és a fokhagymát apróra daraboljuk, a paprika-paradicsom duót szintén felaprítjuk. Egy lábasban zsírt olvasztunk, rádobjuk a vöröshagymát illetve a fokhagymát, és aranysárgára pirítjuk őket. Ezután a hagymákra szórjuk a paprikát, és paradicsomot, majd addig dinszteljük, amíg lecsó állagú nem lesz. Ekkor lehúzzuk a tűzről, meghintjük fűszerpaprikával, felöntjük egy kevés vízzel és visszahelyezzük a gázra. Sóval, borssal, köménnyel fűszerezzük. Hozzáadjuk a húst, kifehérítjük, illetve egy kevéske vízzel megöntözzük és fedő alatt puhára pároljuk. Amint a husink megpuhult, tejfölös habarással besűrítjük az ételünket. Rottyantunk rajta egyet-kettőt, és már kész is.
Köretként adhatunk galuskát is, én ezúttal tarhonyát készítettem mellé az alábbi módon:
A tarhonyát kevés zsiradékon világosbarnára pirítjuk, apróra vágott vöröshagymát teszünk hozzá. Ha megpirult, felöntjük a tarhonya súlyának megfelelő 2,5-szeres mennyiségű forró vízzel. Sózzuk, borsozzuk, fűszerpaprikát hintünk rá. A tarhonyáról gyakori kevergetéssel elpároljuk a vizet, majd fedővel letakarjuk, és 20 percig hagyjuk tovább párolódni. Tálalás előtt villával felkeverjük.
A tányér bal oldalára halmozzuk a köretet, mellé a paprikás sertéscombot. Ételünket díszíthetjük tejföllel, paprika, illetve paradicsomdarabokkal. Jómagam egy egyszerű, de igencsak dekoratív „paradicsomrózsával” dobtam fel a tányér színvilágát.
Jó étvágyat kívánok hozzá!
Ti mondtátok